Oktoda:Regulamin

Z Oktoda
(Przekierowano z Regulamin Wiki)
Skocz do: nawigacja, szukaj

W trakcie tworzenia...

 1. Informacje podstawowe
  1. Serwis ....pl jest własnością stowarzyszenia z siedzibą w ... Działalność zarejestrowana jest pod nr KRS ... Serwis działa pod technicznym kierunkiem administratorów...
 2. Zasady savoir vivre’u.
  1. Wszystkich użytkowników obowiązuje przestrzeganie zasad kultury osobistej i nie używanie słów i zwrotów powszechnie uważanych za wulgarne lub mających na celu obrażenie innej osoby.
  2. Obowiązuje zakaz publikacji materiałów sprzecznych z prawem, pornografii, linków do stron zawierających nielegalnie skopiowane oprogramowanie, zakaz naruszania prawa autorskiego, a także reklamy pirackiego oprogramowania. Wszelkie prośby o linki do w/w zostaną usunięte przez moderatorów. Reklamowanie serwisów, usług, sklepów itp. wymaga zgody administratorów.
  3. Teksty są tworzone w języku polskim. Od użytkowników wymaga się przestrzegania zasad poprawnej pisowni. Artykuły zawierające nadmierną ilość błędów ortograficznych, niezrozumiałe stylistycznie, niechlujne, mogą zostać usunięte, a użytkownicy nagminnie łamiący tą zasadę, otrzymają ostrzeżenie. Użytkownicy zamieszczający tekst w języku obcym, proszeni są o przetłumaczenie go na język polski lub dokonanie choćby krótkiego polskiego streszczenia.
  4. Zabronione jest zakładanie lub korzystanie przez jednego użytkownika z więcej niż jednego konta. Chęć założenia nowego konta lub zmiany nicka musi być zgłoszona administracji i będzie rozpatrywana indywidualnie przez administrację wiki.
  5. Zgodnie z zasadami panującymi w sieci zwracamy się do siebie na "Ty" niezależnie od wieku.
  6. Prywatna korespondencja może być cytowana tylko za zgodą wszystkich osób biorących w niej udział.
  7. Cytując artykuły z innych serwisów należy podać link do artykułu oraz źródło. Podanie samego linku oraz źródła bez cytowania, wymaga podania informacji o zawartości linkowanego artykułu.
  8. Teksty bezsensowne, wyróżniające się niskim poziomem intelektualnym, zawierające rażące błędy merytoryczne będą usuwane. Użytkownik, łamiący ten zapis zostanie ukarany zgodnie z zasadami opisanymi w niniejszym regulaminie. Za wielokrotne łamanie tej zasady użytkownik zostanie zablokowany.
 3. Wymogi techniczne.
  1. Maksymalna wielkość obrazka umieszczonego na forum wynosi ... na ..., a wielkość pliku nie powinna przekraczać ....
  2. Podpis...
  3. Konto zostaje uznane jako nieużywane, jeśli w ciągu 3 miesięcy od rejestracji użytkownik nie zaloguje się. Konta nieaktywowane przez link w zwrotnym email będą kasowane 14 dni po założeniu. Konto nieużywane może zostać skasowane bez powiadomienia.
  4. Usunięcie profilu użytkownika na życzenie jest możliwe, a nick skasowanego konta pozostanie zablokowany i nie będzie mógł być użyty ponownie. Nie będzie możliwe usunięcie na życzenie edycji użytkownika, ani przesłanych przez niego plików.
  5. Administratorzy oraz moderatorzy mają prawo usuwać i edytować i zamykać teksty naruszające regulamin, o czym powiadamiają użytkownika poprzez wiadomość prywatną lub adnotację w temacie.
  6. Ostrzeżenia nie wygasają z upływem czasu. Ostrzeżenie może zostać usunięte przez administrację forum przy widocznej poprawie w zachowaniu osoby ostrzeganej;
 4. Reguły dotyczące przesyłania plików.
  1. Zdjęcia wysłane/załadowane do są licencjonowane ... przez ich właściciela ... O ile właściciel nie określi inaczej, standardową licencją jest CC-BY-SA-3.0.
 5. Pozostałe reguły dotyczące serwisu.
  1. Właściciele i administratorzy forum ... nie ponoszą odpowiedzialności za treść postów, avatary oraz grafiki zamieszczane przez użytkowników forum. Informujemy, że osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Administracja serwisu nie usuwa tekstów na życzenie użytkownika.
  2. W uzasadnionych przypadkach administracja może wyłączyć możliwość korzystania z podpisu, awataru, prywatnych wiadomości oraz może zablokować możliwość pisania.
  3. Wszystkie nieuregulowane regulaminem zapisy podlegają przepisom prawa obowiązującego w Polsce oraz na terenie Unii Europejskiej.
  4. Podanie jakichkolwiek danych osobowych nie jest wymagane przez administrację forum. Użytkownik dobrowolnie podający swoje dane wyraża zgodę na ich przetwarzanie przez administrację portalu do celów informacyjnych (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883).
  5. Użytkownicy i uczestnicy forum wyrażają zgodę na otrzymywanie za pomocą PW i EMAIL informacji od administracji portalu. Przesyłane informacje mogą nosić znamiona techniczne, oraz mogą być związane z określonym wydarzeniem.

Za łamanie zasad tego serwisu można otrzymać ostrzeżenie lub możesz zostać wykluczony/a ze społeczności serwisu!