Dyskusja użytkownika:OTLamp

Z Oktoda
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Serdecznie witamy Na Oktodzie, stronie poświęconej elektronice retro i technice lamp elektronowych.

Oktoda jest prowadzona przez Towarzystwo.... Jeżeli chciałbyś wziąć udział w tworzeniu stron wiki Oktody, poinformuj o tym któregoś z administratorów za pomocą poczty.

Jasiu 22:52, 2 mar 2012 (CET)

Gdzie by to mogło być?

Czołem. Zdjęcia pochodzą z terenu Polski, 1942, być może okolice Krakowa. Masz koncepcję gdzie by to mogło być? [1] [2] Pozdrawiam, Jasiu

Saga

Czołem. Dorwałeś Saga Of The Vacuum Tube? Bardzo szukam tej książki, zamawiałem nawet w amerykańskiej księgarni wysyłkowej, ale odpowiedzieli, że nakład wyczerpany... Pozdrawiam, Oktoda 17:28, 27 paź 2012 (CEST)

Langmuir

Czołem. Załadowałem rysunki z patentu Langmuira. Pozdrawiam, Jasiu 08:01, 5 lis 2012 (CET)

  • Rysunki z patentów. Wydaje mi się, że jeżeli od śmierci autora minęło 70 lat, to są w public domain. Nie wiem jak jest w innym wypadku, ale sądzę, że z podaniem źródła nie powinno być przeszkód w używaniu.
  • W opisie rysunku można (a pewnie i należy) podać co i jak. Ja nie robiłem tego z lenistwa i umieszczałem tylko kategorię.
  • Zdjęcia przesłane na Wiki trafiają na dysk do specjalnego drzewa kartotek. Jest to dosyć skomplikowane, a w cache umieszczane są też wszystkie thumbnaile (także do zdjęć z Commons!). Dostępu z zewnątrz do tego drzewa poza Wiki nie ma, pewnie jest tak zrobione ze względów bezpieczeństwa.
  • Myślę, że zdjęcia mające "wartość encyklopedyczną" warto umieszczać na Commons - tak też robię.

Pozdrawiam, Oktoda 18:27, 5 lis 2012 (CET)

  • Historia tetrody: myślę, że jeżeli tekst nie robi się uciążliwie długi nie ma potrzeby wydzielania historii do osobnego, ale oczywiście rób jak Ci wygodniej. Oktoda 18:56, 5 lis 2012 (CET)

Koty

Czołem.

W jakim kontekście te koty wyskakują? Powinny tylko przy tworzeniu nowego użytkownika.

Pozdrawiam, Jasiu Niby nie powinien, ale na wszelki wypadek explicite je wyłączyłem. Zadziałało? Oktoda (dyskusja) 14:24, 21 mar 2013 (CET)

Circlotron

Czołem. Nie czepiał bym się tego wtórnika. W końcu ma różnicowe wejście, różnicowe wyjście, 100% szeregowego napięciowego sprzężenia zwrotnego. Można oczywiście wytłumaczyć dokładnie jak działają poszczególne lampy. Natomiast stwierdzenie, że jedna lampa "wytwarza całe napięcie", a druga "dodaje trochę prądu" jest nieco ryzykowne. Wszak obie solidarnie "dodają prądu" :-). Pozdrawiam, Jasiu

Chyba nieporozumienie bierze się stąd, że Ty rozważasz pracę pojedynczych lamp, a ja całości. Poprawiłem "wspólną katodę", bo to rzeczywiście nieszczęśliwe. Nie mam teraz czasu by przeanalizować układ dokładnie (Wielkanoc ma swoje prawa). Jeżeli uznasz, że warto, to nic nie stoi na przeszkodzie by opisać sprawę dokładniej. Pozdrawiam, Jasiu.