Moje lampy świecą niebieskim światłem. Czy to jest normalne?: Różnice pomiędzy wersjami

Z Oktoda
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m (1 wersja)
 
Nie podano opisu zmian
 
Linia 1: Linia 1:
O ile jest to niebieska, nawet całkiem silna poświata na wewnętrznej powierzchni szkła to tak, jest to normalne. Zjawisko jest znane pod nazwą ''blue glow'' i jest wynikiem bombardowania szkła elektronami które wylatują poza strukturę elektrod lampy. Występuje właściwie wyłącznie w lampach końcowych. Niektóre typy lamp, np. 6П3С, 6С4С zapewniają takie atrakcje znacznie chętniej niż inne.
O ile jest to niebieska, nawet całkiem silna poświata na wewnętrznej powierzchni szkła lub anody, to tak, jest to normalne. Zjawisko jest znane pod angielską nazwą ''blue glow'' i jest wynikiem bombardowania szkła lub metalu elektronami o sporej energii. Daje się zaobserwować właściwie wyłącznie w lampach końcowych. Niektóre typy lamp, np. 6П3С, 6С4С zapewniają takie atrakcje znacznie chętniej niż inne.
 
Natomiast świecenie gazu w obszarze pomiędzy elektrodami świadczy o utracie próżniw bańce lampy (zagazowaniu).
 
[[Kategoria: Lampy elektronowe]]

Aktualna wersja na dzień 22:01, 16 lip 2012

O ile jest to niebieska, nawet całkiem silna poświata na wewnętrznej powierzchni szkła lub anody, to tak, jest to normalne. Zjawisko jest znane pod angielską nazwą blue glow i jest wynikiem bombardowania szkła lub metalu elektronami o sporej energii. Daje się zaobserwować właściwie wyłącznie w lampach końcowych. Niektóre typy lamp, np. 6П3С, 6С4С zapewniają takie atrakcje znacznie chętniej niż inne.

Natomiast świecenie gazu w obszarze pomiędzy elektrodami świadczy o utracie próżniw bańce lampy (zagazowaniu).